Al doilea eşec consecutiv al handbalistelor din Bănie

Începutul de sezon începe să devină nefast pentru echipa feminină de handbal a Craiovei, care a pierdut al doilea meci la rând. După eşecul de la Buzău, fetele lui Bogdan Burcea s-au înclinat şi pe teren propriu, scor 17-22, la pauză 8-13, în faţa formaţiei Minaur Baia Mare, în etapa a 4-a a Ligii Florilor.

Deşi au condus cu 4-0 şi 8-6, craiovencele s-au prăbuşit până la pauză, primind 7 goluri la rând, iar această diferenţă a fost menţinută de oaspete până la final.

Au evoluat pentru SCM Craiova: Curmenţ, Chetraru (portari), Ţicu 5 goluri, Vizitiu 5, Orşivschi 2, Şelaru 2, Ion 2, Tudorică 1, Nikolic, Klikovac, Colac.

Pentru SCM Craiova, care se află pe locul 7, cu 6 puncte, dar mai poate coborâ până la terminarea etapei, urmează meciul din deplasare, cu HCM Slobozia, pe 21 septembrie, de la ora 12.