Etapă benefică pentru doljenii din Liga 3

CSO Filiași, Universitatea Craiova II și FCU 1948 au jucat în etapa cu numărul 23 din Liga 3, seria a 3-a. Filiași și FCU s-au impus în partidele pe care le-au avut de disputat, în timp ce „satelitul” a remizat cu Flacăra Moreni.

Deși conduși în duelul cu Bradu din minutul 25 al partidei, Filieșenii au reușit să întoarcă rezultatul și să câștige cu 2-1. Golul oaspeților a fost marcat de Florin Costea (25), în timp ce pentru CSO au înscris Calu (26) și Stoenac (85). Filiași se află pe locul 5, iar etapa viitoare are de înfruntat pe SR Brașov, echipa suporterilor ardeleni.

Duelul de pe „Extensiv” dintre echipa a doua a Universității Craiova și Flacăra Moreni s-a încheiat indecis, scor 1-1. Vali Constantin a deschis scorul pentru Craiova (67), dar Zidăroiu a egalat 11 minute mai târziu.  „Satelitul” se regăsește pe locul 11 și întâlnește Atletic Bradu în etapa cu numărul 24.

Universitatea Craiova 2: 51. Manea - 38. Albăstroiu, 34. Dobre, 40. Puțaru, 46.Pătulea - 5. Țoiu (cpt.) , 21. Popescu - 77. Frăsineanu (Nichifor, min. 87), 10. Constantin, 26. Trașcă - 70. Nițu (Zete, min. 60).

Flacăra Moreni: 1. Sîrbu - 3. Cernea, 4 Matei (cpt.), 5. Neacșu, 8. Dinu - 10. Drăgan, 13. Oprea, 14. Zidăroiu, 19. Roman - 20. Oaie, 23. Vîrtej.

Cealălaltă formație doljeană din Liga 3, U Craiova 1948 SA, s-a impus la limită, scor 1-0, în deplasarea de la Astra Giurgiu 2.

Câţi ani are o persoana care isi serbeaza majoratul?