Sport
Încep problemele în Liga a 4-a! Vela s-a retras din campionat, Ostroveni nu s-a prezentat

Problemele financiare încep să facă iar victime în Liga a 4-a din Dolj. Prima victimă este Unirea Vela, formație ce se afla pe ultima poziție, cu doar 4 puncte adunate.

Județeana este condusă în continuare de Dunărea Calafat, calafetenii find urmați de Tractorul Cetate și CS Cârcea. Podari a pierdut, scor 1-2, în deplasarea de pe terenul echipei Danubius Bechet. Dăbuleni s-a impus, scor 2-0, în fața celor de la Progesul Segarcea și se află pe ultima poziție ce duce în play-off.

 

Rezultate etapa cu numărul 23 din Liga 4 Dolj:

 

CS Cârcea – Vânătorul Desa 4-1


Unirea Amărăștii de Jos – Recolta Ostroveni 3-0 (oaspeții nu s-au prezentat)


UT Dăbuleni – Progresul Segarcea 2-0


Danubius Bechet – Jiul Podari 2-1


Dunărea Calafat – Unirea Vela 3-0 (oaspeții s-au retras din campionat)


Flacăra Moțăței – Tractorul Cetate 1-3


Victoria Plenița – Metropolitan Ișalnița 1-2

 

CLASAMENT LIGA 4:

 

#EchipaMVEIGMGPP
1DUNAREA CALAFAT221633622851
2TRACTORUL CETATE221462703248
3CS CARCEA231517753546
4METROPOLITAN ISALNITA231445684146
5JIUL PODARI231265693242
6UNIREA TRICOLOR DABULENI221336643542
7DANUBIUS BECHET221147674837
8VANATORUL DESA23869525230
9UNIREA AMARASTII DE JOS238510405229
10VICTORIA PLENITA238312536527
11PROGRESUL SEGARCEA237016457121
12RECOLTA OSTROVENI236116468019
13FLACARA MOTATEI23151727788
14UNIREA VELA231319261156

 

 

sursă foto:jurnaluldecalafat

Câţi ani are o persoana care isi serbeaza majoratul?
Declaraţia zilei

"Este o dată pe care clubul a avansat-o, este dorința lor. Să nu uităm că au mai fost date, și cu 29, și cu 24, și cu 25, dar nu sunt o certitudine" - Mihail Genoiu, primarul Craiovei 

Sondaj
Cine are dreptate în situația lui Gică Popescu?
Clubul are dreptate, Popescu este un simbol pentru Oltenia
Suporterii au dreptate, trădarea nu se iartă
© Copyright 2008 - 2019 Lupa. Toate drepturile rezervate.