Juventus a suferit prima înfrângere în Seria A! Radu, titular în victoria celor de la Genoa

Genoa i-a administrat torinezilor de la Juventus prima înfrângere din acest sezon al Seriei A, scor 2-0, Ionuț Radu fiind titular în poarta învingătorilor.

Ionuț Radu, portarul României U21, a încasat un gol din partea lui Juventus, însă reușita lui Dybala a fost anulată pentru o poziție de ofsaid. Golurile celor de la Genoa au fost marcate de Sturaro în minutul 72 și Pandev în minutul 81. Ronaldo nu a evoluat la torinezi, semn că acesta a fost menajat.  În acest moment, Radu și echipa sa se poziționează pe locul 12, cu 33 de puncte. Alt rezultat notabil este victoria celor de la Inter în fața rivalei AC Milan, scor 3-2.

Rezultate SERIA A:

Cagliari 2-1 Fiorentina
Pedro 52, Ceppitelli 66/ Chiesa 88

Sassuolo 3-5 Sampdoria
Scorers: Boga 38, Duncan 63, Babacar 90 / Defrel 15, Quagliarella 36, Linetty 39, Praet 46, Gabbiadini 72