La baschet, SCMU Craiova, învinsă în Polivalentă de Oradea

Baschetbaliştii de la SCMU Craiova au pierdut astăzi, în Sala Polivalentă, meciul din etapa a 17-a a Ligii Naţionale, cu CSM Oradea, scor 88-90, pe sferturi: 25-25, 21-32, 19-19, 23-15. În urma acestui eşec, craiovenii şi-au micşorat sensibil şansele de a prinde Top 6 la jumătatea sezonului.

În faţa a 1.000 de spectatori, craiovenii au început bine, meciul, dar pe finalul primului sfert au fost egalaţi după ce coduceau cu 25-17 şi de aici a urmat declinul. Oaspeţii au condus şi cu 15 puncte, dar în ultimul sfert craiovenii au avut o revenire spectaculoasă şi s-au apropiat la un singur punct, când mai erau 30 de secunde rămase din meci. Oradea a ratat aruncarea, dar gazdele n-au reuşit recuperarea, pierzând astfel şansa de a câştiga meciul in extremis.

Au jucat pentru SCMU Craiova: Siriscevic 18 puncte, Samuels 15, Aleksandrov 15, Martinic 13, Kikos 12, Vârnă 6, Reed 4, Orbeanu 3, Paasoja 2,

SCMU Craiova rămâne pe locul 7, cu 24 de puncte, având 8 victorii şi 8 înfrângeri. Campionatul se întrerupe şi următorul meci al alb-albaştrilor este pe 3 martie, cu Dinamo, în deplasare.

Câţi ani are o persoana care isi serbeaza majoratul?

© Copyright 2008 - 2018 Lupa. Toate drepturile rezervate.