Mihai Ianovschi: „Rezultat injust cu U Craiova 1948”

CSM Slatina a pierdut jocul cu U Craiova 1948, scor 1-2, jucat la Drobeta-Turnu Severin. Echipa lui Mihai Ianovschi a reclamat faptul că arbitrajul nu s-a ridicat la nivelul pretențiilor.

„Ce poţi spune când joci o repriză întreagă în terenul adversarului, echipă care are alt obiectiv decât noi…Am făcut poate cel mai bun meci. Mi-aş fi dorit să primesc şi eu două penalty-uri, aşa cum a primit adversarul, dar noi nu le-am primit nici pe cele clare…Am dominat cu şase copii pe teren echipa de pe primul loc. Ce pot eu să le spun lor!? Că în minutul 37 a fost un dublu fault în careu, la Stoica şi Rogoveanu, că în minutul 73 jucătorul advers se uita cu părere de rău că l-a lovit violent pe Doman…Eu pot să analizez doar jocul, sunt oameni abilitaţi să judece arbitrajul, şi pot spune că am arătat că nu este nicio diferenţă între echipa noastră şi cele care au obiectiv promovarea. Băieţii sunt frustraţi, sunt amărâţi, dar trebuie să ne remontăm pentru că ne aşteaptă alte meciuri,” a declarat Mihai Ianovschi, antrenorul formației CSM Slatina, după înfrângerea cu U Craiova 1948, conform newsflux.ro

Slătinenii răman cu trei puncte după patru etape jucate în Liga 2 și vor sta săptămâna viitoare. Petrolul Ploiești este următoarea adversară a oltenilor, peste două săptămâni