Mitriţă, Băluţă şi Bancu, titulari în victoria tricolorilor contra Finlandei

Cu trei jucători ai Ştiinţei din primul minut în teren, Mitriţă, Băluţă şi Bancu, România a învins cu 2-0 naţionala Finlandei, într-un amical disputat pe arena "Ilie Oană" din Ploieşti. Manea a deschis scorul în minutul 37, iar Deac a înscris în minutul 61.

Mitriţă a fost implicat în fazele ambelor goluri, Bancu a avut un şut în bară pe final, iar Băluţă a avut şi el o evoluţie bună, folosit ca vârf împins.

A fost un meci special pentru portarul Bogdan Lobonţ, care şi-a făcut cu această ocazie retragerea oficială de la echipa naţională şi din fotbal.

Selecţionerul Cosmin Contra a folosit formula: Tătăruşanu (Lobonţ 86) – Cr. Manea, Săpunaru (Toşca 57), Bălaşa, Bancu – Anton, Stoian – Deac (Man 64), Mitriţă (Grozav 80), Budescu (Chipciu 57) – Băluţă (Puşcaş 65).

Care sunt majusculele din cuvântul : LupaMea?

© Copyright 2008 - 2018 Lupa. Toate drepturile rezervate.