Nistor a marcat din corner, la debutul în tricoul Științei, în victoria cu nemții de la Braunschweig

Universitatea Craiova a câștigat primul amical din stagiul din Antalya, contra nemților de la Eintracht Braunschweig, locul 4 în Liga a III-a, scor 2-0. La debutul în tricoul Șiinței, Dan Nistor a reușit să marcheze, din corner, ajutat și de gafa portarului advers, în minutul 85. Scorul l-a deschis Mihăilă, în minutul 55, pe un contraatac.

În prima repriză, Cornel Papură a utilizat rezervele, iar în partea secundă au intrat titularii. Cicâldău a fost eliminat la jumătatea părții secunde, după ce s-a încăierat cu un adversar, dar meciul a continuat în egalitate numerică, Ivanov substituindu-l pe Cic.

Cornel Papură a început cu: Marinescu – Vlădoiu, C. Dobre, Tiago Ferreira, Mățel – M. Danciu, I. Popescu, Ivanov - Bărbuț - cpt., Markovic, Baiaram.

În repriza a doua au evoluat: Pigliacelli – Martic, Bălașa, Cosic, Vătăjelu – Mateiu, Nistor, Cicâldău – cpt. (65 Ivanov) – Ivan, Roman, Mihăilă.

Celelalte amicale: Universitatea Craiova - FC Aarau (locul 7 în Liga a II-a elvețiană), pe 17 ianuarie, Universitatea Craiova -  Pogoń Szczecin (locul 3 în prima ligă poloneză), pe 18 ianuarie, Universitatea Craiova -  Zagłębie Lubin (locul 10 în prima ligă poloneză), pe 23 ianuarie, Universitatea Craiova - Wolfsberger AC (locul 4 în prima ligă austriacă), pe 24 ianuarie.