Remiză în Danemarca pentru SCM Craiova, care are nevoie şi de jocul rezultatelor pentru calificarea în sferturi

În penultima etapă a grupelor Cupei EHF, SCM Craiova a terminat la egalitate, scor 20-20, în Danemarca, meciul cu Nykobing Falster. Scorul a evoluat astfel: Nykobing - Craiova 6-3, 6-7, 9-10, 15-11, 17-13, 19-15, 20-17, 20-20. Aşadar, echipa lui Bogdan Burcea a marcat de 3 ori pe final, chiar şi când a fost în inferioritate numerică, şi a obţinut un punct, menţinându-şi astfel şansele matematice de a ajunge în sferturile de finală ale competiţiei pe care a câştigat-o anul trecut.

Pentru SCM Craiova au jucat: Dzhukeva, Curmenț (portari), Tătar 5 goluri, Gjorgjievska 4, Ianăși 3, Tănăsie 3, Trifunovic 1, Șelaru 1, Vizitiu 1, Seric 1, Costa 1, Fachinello, Nikolic.

În celălalt meci al grupei, Bera Bera s-a impus pe teren propriu cu Podravka, scor 32-26. Pentru a ajunge în sferturi, SCM Craiova trebuie să câştige meciul de acasă cu Super Amara Bera Bera, iar Podravka Vegeta să învingă pe teren propriu pe Nykobing Falster, dar contează şi golaverajul.

Înaintea ultimei etape, clasamentul arată astfel: 1. Podravka 8 puncte, 2. Nykobing 5 puncte, 3. Super Amara Bera Bera 4 puncte, 4. SCM Craiova 3 puncte.

Meciul SCM Craiova - Super Amara Bera Bera se dispută duminică, 10 februarie, de la ora 13.30, în timp ce partida Podravka - Nykobing se joacă sâmbătă, de la ora 17.30.

Care sunt majusculele din cuvântul : LupaMea?

© Copyright 2008 - 2019 Lupa. Toate drepturile rezervate.