Sport
Rezultatele primei zile din UEFA Nations League

Cea de-a doua ediție a Ligii Națiunilor a debutat joi, 3 septembrie, când s-au disputat primele 10 partide în cele 4 divizii valorice.

Liga A

Grupa 1: Țările de Jos, Italia, Bosnia-Herțegovina, Polonia

  • Vineri, 4 septembrie: Italia – Bosnia-Herțegovina, Țările de Jos – Polonia (ora 21:45)
  • Luni, 7 septembrie: Bosnia-Herțegovina – Polonia, Țările de Jos – Italia (ora 21:45)

Grupa 2: Anglia, Belgia, Danemarca, Islanda

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Islanda – Anglia (ora 19:00), Danemarca – Belgia (ora 21:45)
  • Marți, 8 septembrie: Belgia – Islanda, Danemarca – Anglia (ora 21:45)

Grupa 3: Portugalia, Franța, Suedia, Croația

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Portugalia – Croația, Suedia – Franța (ora 21:45)
  • Marți, 8 septembrie: Franța – Croația, Suedia – Portugalia (ora 21:45)

Grupa 4: Elveția, Spania, Ucraina, Germania

  • Joi, 3 septembrie: Germania – Spania 1-1 (Werner 52′ / Gayà 90’+7), Ucraina – Elveția 2-1 (Yarmolenko 15′, Zinchenko 69′ / Seferović 42′)
  • Duminică, 6 septembrie: Spania – Ucraina, Elveția – Germania (ora 21:45)

Liga B

Grupa 1: Austria, Norvegia, Irlanda de Nord, România

  • Vineri, 4 septembrie: Norvegia – Austria, România – Irlanda de Nord (ora 21:45)
  • Luni, 7 septembrie: Austria – România, Irlanda de Nord – Norvegia (ora 21:45)

Grupa 2: Cehia, Scoția, Slovacia, Israel

  • Vineri, 4 septembrie: Scoția – Israel, Slovacia – Cehia (ora 21:45)
  • Luni, 7 septembrie: Cehia – Scoția, Israel – Slovacia (ora 21:45)

Grupa 3: Rusia, Serbia, Turcia, Ungaria

  • Joi, 3 septembrie: Rusia – Serbia 3-1 (Dzyuba 49′ (p), 82′, Karavaev 70′ / A. Mitrović 79′), Turcia – Ungaria 0-1 (Szoboszlai 81′)
  • Duminică, 6 septembrie: Ungaria – Rusia (ora 19:00), Serbia – Turcia (ora 21:45)

Grupa 4: Țara Galilor, Finlanda, Irlanda, Bulgaria

  • Joi, 3 septembrie: Bulgaria – Irlanda 1-1 (Kraev 57′ / Duffy 90’+4), Finlanda – Țara Galilor 0-1 (Moore 81′)
  • Duminică, 6 septembrie: Țara Galilor – Bulgaria (ora 16:00), Irlanda – Finlanda (ora 19:00)

Liga C

Grupa 1: Muntenegru, Cipru, Luxemburg, Azerbaidjan

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Azerbaidjan – Luxemburg, Cipru – Muntenegru (ora 19:00)
  • Marți, 8 septembrie: Cipru – Azerbaidjan, Luxemburg – Muntenegru (ora 21:45)

Grupa 2: Georgia, Macedonia de Nord, Estonia, Armenia

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Macedonia de Nord – Armenia (ora 16:00), Estonia – Georgia (ora 19:00)
  • Marți, 8 septembrie: Armania – Estonia, Georgia – Macedonia de Nord (ora 19:00)

Grupa 3: Grecia, Kosovo, Slovenia, Moldova

  • Joi, 3 septembrie: Moldova – Kosovo 1-1 (Nicolaescu 21′ / Kololli 72′), Slovenia – Grecia 0-0
  • Duminică, 6 septembrie: Slovenia – Moldova (ora 19:00), Kosovo – Grecia (ora 21:45)

Grupa 4: Albania, Belarus, Lituania, Kazahstan

  • Vineri, 4 septembrie: Lituania – Kazahstan (ora 19:00), Belarus – Albania (ora 21:45)
  • Luni, 7 septembrie: Kazahstan – Belarus (ora 17:00), Albania – Lituania (ora 21:45)

Liga D

Grupa 1: Insulele Feroe, Letonia, Andorra, Malta

  • Joi, 3 septembrie: Insulele Feroe – Malta 3-2 (K. Olsen 26′, A. Olsen 88′, Hendriksson 90’+1 / Degabriele 38′, Agius 74′), Letonia – Andorra 0-0
  • Duminică, 6 septembrie: Andorra – Insulele Feroe (ora 16:00), Malta – Letonia (ora 21:45)

Grupa 2: Gibraltar, Liechtenstein, San Marino

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Gibraltar – San Marino (ora 16:00)
  • Marți, 8 septembrie: San Marino – Liechtenstein (ora 21:45)
Cât face 2+34?
Declaraţia zilei

„Clar, cartele electronice RAT nu vor fi disponibile la toate punctele din Craiova pentru că, de exemplu, în unele zone, ni se sparge toneta și de două ori pe seară.  Vor fi disponibile în zonele centrale, cu trafic, ca să ne protejăm și noi”- Sorin Manda, City Manager. 

© Copyright 2008 - 2020 Lupa. Toate drepturile rezervate.