Set pentru City în meciul cu Chelsea, iar „cetățenii” au revenit în fruntea Premier League

Umilință istorică pentru Chelsea în etapa cu numărul 26 din Premier League. Manchester City și-a umilit rivala cu un nemilos 6-0!

4-0 a fost scorul la pauză, Aguero a reușit să marcheze două goluri în doar 4 minute, după ce Sterling deschisese scorul, iar golul 4 a fost marcat de Gundogan. După pauză, primul care a reușit să înscrie a fost din nou argentinianul Aguero, care și-a trecut hattrick-ul în contul său. Sterling a reușit și el dubla în minutul 80 și Chelsea pleacă umilită din deplasarea de la City.