Slatina rămâne fără victorie în Liga 2! Înfrângere drastică în fața Rapidului

CSM Slatina nu a avut nicio șansă în fața Rapidului, pe teren propriu și a pierdut cu 0-3. Astfel, slătinenii rămân fără vreun punct în cele trei jocuri disputate din actualul sezon.

Chiar dacă gazdele au început destul de bine partida, având inițiativa, Rapid a marcat în minutul 13 prin Radu Crişan. Acesta a reluat cu capul o minge venită dintr-o lovitură liberă. Până la pauză, Hlistei a majorat scorul. Reușita sa a venit dintr-o lovitură de pedeapsă. Tot un penalty a adus și golul trei al bucureștenilor. Drăghiceanu a fost cel care și-a luat inima în dinți și a stabilit scorul final. CSM Slatina rămâne fără punct în actualul sezon al Ligii 2, iar etapa viitoare, elevii lui Mihai Ianovschi joacă pe terenul formației Fotbal Comuna Recea.

CSM Slatina: Nic. Grecu (cpt.) – Iana (Bodri 82′), Cotigă, M. Manea, Demici (Rogoveanu 46′) – Dorin Toma (R. Neacșulescu 71′), Ov. Popescu, Oprescu (Ceapă 71′), Deta – Ianis Stoica, Vlada (Vas. Gheorghe 46′)

Rapid: Drăghia – I. Voicu (cpt.), R. Crișan, Bg. Manole, Goge – Sefer (Fica 60′), R. Lazăr (R. Costin 72′), Pănoiu – Drăghiceanu (Al. Dulca 80′), Țîră (Al. Pop 60′), Hlistei (D. Benzar 72′)