Slavia, egal pe terenul Barcelonei! Spectacol în alte meciuri din UCL

Jocurile de marți din UEFA Champions League au adus rezultate spectaculoase și goluri multe, însă a produs și o supriză imensă. FC Barcelona a remizat, scor 0-0, cu Slavia Praga, pe teren propriu.

Nicolae Stanciu a fost pe teren timp de 63 de minute în meciul cu Barcelona de pe „Camp Nou”. Românul a fost aproape de gol, însă șutul său a fost deviat de un coleg. Chelsea și Ajax au oferit meciul serii. Olandezii au avut 4-1, însă duelul s-a încheiat 4-4, iar londonezii au avut chiar și un gol anulat. Un alt meci de referință a fost cel dintre Borussia și Inter. Italienii au condus cu 2-0 la pauză, însă germanii au marcat de trei ori în partea secundă!

Chelsea - Ajax 4-4
Au marcat: Jorginho '5 '71, Azpilicueta '53 '78, / Abraham '2, Promes '20, Kepa '36, van de Beek '55

Valencia - Lille 4-1
Au marcat: Parejo '66, Soumaoro '82, Kondogbia '82, Torres '90/ Osimhen '22

Clasament: 1. Ajax 7p, 2. Chelsea 7p, 3. Valencia 7p, 4. Lille 1p

Care sunt majusculele din cuvântul : LupaMea?

„Clar, cartele electronice RAT nu vor fi disponibile la toate punctele din Craiova pentru că, de exemplu, în unele zone, ni se sparge toneta și de două ori pe seară.  Vor fi disponibile în zonele centrale, cu trafic, ca să ne protejăm și noi”- Sorin Manda, City Manager.