Slavia, egal pe terenul Barcelonei! Spectacol în alte meciuri din UCL

Jocurile de marți din UEFA Champions League au adus rezultate spectaculoase și goluri multe, însă a produs și o supriză imensă. FC Barcelona a remizat, scor 0-0, cu Slavia Praga, pe teren propriu.

Nicolae Stanciu a fost pe teren timp de 63 de minute în meciul cu Barcelona de pe „Camp Nou”. Românul a fost aproape de gol, însă șutul său a fost deviat de un coleg. Chelsea și Ajax au oferit meciul serii. Olandezii au avut 4-1, însă duelul s-a încheiat 4-4, iar londonezii au avut chiar și un gol anulat. Un alt meci de referință a fost cel dintre Borussia și Inter. Italienii au condus cu 2-0 la pauză, însă germanii au marcat de trei ori în partea secundă!

Chelsea - Ajax 4-4
Au marcat: Jorginho '5 '71, Azpilicueta '53 '78, / Abraham '2, Promes '20, Kepa '36, van de Beek '55

Valencia - Lille 4-1
Au marcat: Parejo '66, Soumaoro '82, Kondogbia '82, Torres '90/ Osimhen '22

Clasament: 1. Ajax 7p, 2. Chelsea 7p, 3. Valencia 7p, 4. Lille 1p

Care sunt majusculele din cuvântul : LupaMea?

© Copyright 2008 - 2019 Lupa. Toate drepturile rezervate.