„U” Craiova II a scos primul punct în Liga 3

În etapa a 3-a a Ligii a 3-a, echipa a doua a Universității Craiova s-a deplasat la Alexandria pentru duelul cu echipa locală.

Trupa condusă de Ionuț Stancu a deschis scorul prin Andrei Burlacu,  jucător revenit în Bănie, în minutul 37, însă s-a văzut egalată cu 6 minute înainte de final, după ce Matei a înscris pentru gazde. În urmă acestui egal, Știința 2 obține primul punct în noul sezon competițional al ligii a 3-a, iar etapa următoare va primi vizita formației FC Pucioasa.

Universitatea Craiova 2: Dică – Olteanu, Popescu, Mitran, Vadassis – Enache, Danciu, V. Constantin – Petre, Burlacu, Trancă. Au mai jucat: Popa, Guță, Ricman, Dobre.

CSO Filiași nu s-a descurcat prea bine în deplasarea de la Moreni, acolo unde Flacăra din localitate s-a impus cu 3-1. Unicul gol al doljenilor a venit dintr-o lovitură de la 11 metri și a fost înscris de Cristian Poiana. Băieții lui Mario Găman vor evolua tot în deplasare, la Unirea Bascov.

CSO Filiași: Jianu (46, Enache) – Dănescu, Dina, Lupu (65, Calu), Vulpe – Duriță (65, Crețu), Vaștag – Săulescu (46, Lupu), Poiană, Buțurcă (46, Fotescu) – Armășelu.

Câţi ani are o persoana care isi serbeaza majoratul?

„Clar, cartele electronice RAT nu vor fi disponibile la toate punctele din Craiova pentru că, de exemplu, în unele zone, ni se sparge toneta și de două ori pe seară.  Vor fi disponibile în zonele centrale, cu trafic, ca să ne protejăm și noi”- Sorin Manda, City Manager.